Spa & Aquapark Turčianske Teplice : Ubytovanie

Liečebný dom Veľká Fatra

Liečebný dom Veľká Fatra

Liečebný dom Veľká Fatra je najznámejší, zároveň aj najväčší hotel v kúpeľoch Turčianske Teplice. Ide o trojhviezdičkový hotel, ktorý prešiel v roku 2004 kompletnou rekonštrukciou a v súčasnosti návštevníkov prekvapuje takými vymoženosťami ako napr. nábytok robený na mieru.

Časť liečebného domu má bezbariérový charakter, klient si môže vybrať z dvojlôžkových, jednolôžkových izieb, ako aj z apartmánov pre obzvlášť náročných klientov.

Všetky izby sú dobre vybavené, každá má sociálne zariadenie a kúpeľňu so sprchou, väčšina izieb má tiež balkón s pekným výhľadom.

V liečebnom dome Veľká Fatra sa nachádza aj kompletná balneologická prevádzka, ordinácie, bazén, kadernícky či kozmetický salón, ale aj stravovacie zariadenie a kaviareň.Hotel Aqua

Hotel Aqua

Ide o dvojhviezdičkový kúpeľný dom, ktorý je situovaný v centre Turčianskych Teplíc, priamo na kolonáde. Hotel bol síce vystavaný v roku 1973, no nedávno prešiel kompletnou rekonštrukciou.

Hotel Aqua svojim klientom ponúka dobre vybavené, bezbariérové izby, má kapacitu až 506 lôžok.

Za kúpeľnými procedúrami, ako aj za stravovacím zariadením, sa však musí dochádzať do susedného liečebného domu Veľká Fatra, vzdialeného 150 metrov.

V hoteli Aqua je možné nájsť príjemnú kaviareň či obchod so suvenírmi.Hotel Park Kaštieľ Mošovce

Hotel Park Kaštieľ Mošovce

Kaštieľ v Mošovciach (7 km od Turčianskych Teplíc) bol vystavaný na konci 18. storočia v rokokovo-klasicistickom slohu.

Budova prešla kompletnou rekonštrukciou a dnes ponúka ubytovanie v 29 izbách, v kategóriách De Luxe a Classic.

Súčasťou kaštieľa je aj anglický park so záhradným pavilónom, ktorý sa využíva ako Aqua centrum, kde je možné nájsť bazén s protiprúdom, parný kúpeľ, či fínsku saunu. Klienti tiež môžu využívať služby hotelovej reštaurácie a vinárne. 

Hotel Park je vhodný aj na obchodné rokovania, kongresy, svadby či rodinné oslavy.Penzión Košťany nad Turcom Turiec

Penzión Košťany nad Turcom Turiec

Príjemný rodinný penzión sa nachádza priamo v strede dedinky Košťany nad Turcom, vzdialenej zhruba 18 km od Turčianskych Teplíc.

Tento trojhviezdičkový penzión má kapacitu 48 lôžok, v 6 apartmánoch. Každý apartmán je vybavený kúpeľňou so sprchovacím kútom, kuchyňou, chladničkou a televízorom. Pred penziónom sa nachádza pekná terasa.

Výhodou ubytovacieho zariadenia je aj jeho poloha. Okolie totiž ponúka výborné podmienky pre šport a turistiku.